Novofundlandský pes Amir

Deníček

Cesta do nového domova

Byl krásný letní den 27. srpna 2008, když mě moje panička naložila do auta. Nebránil jsem se, autem jezdím moc rád, zvláště, pokud mohu paničce radit se řízením. Ale tentokrát jsme daleko nejeli. Panička po chvilce jízdy zastavila a naložila ještě jednu paní. Věděl jsem, že už jsem jí někdy viděl, ale chvilku mi trvalo, než jsem si vzpomněl, že byla jednou u nás a hrála si se mnou.

Myslel jsem si, že si zase budeme hrát, ale doma jsem nezůstali dlouho. Paničky o čemsi mluvily, pak podepisovaly nějaké papíry a pak mě znovu vzaly do auta. Vystoupili jsme ve městě a se šli projít. Jenže po chvilce jsem zjistil, že s námi nejde panička. Tak jsem si sedl a řekl, že na ní počkáme. Ale protože se dlouho nevracela, začal jsem trošku brečet a chtěl jsem jít zpátky po svých stopách, abych ji našel. Ale ta paní, se kterou jsem teď byl, mi to nedovolila a šla se mnou na opačnou stranu, než jsem chtěl jít. Kdyby bylo po mém, tak jí určitě uteču, ale ona měla v ruce takovou protivnou šňůrku a ta mi nedovolila odejít. Nakonec jsme došli k jedné velké budově, kde bylo hrozně moc lidí a kde jezdili a rachotily velké podivné krabice.

Do jedné z nich mě ta paní posadila a musel jsem tam tři hodiny vydržet. Cesta byla pro mě hodně dlouhá a únavná, ale aspoň jsem poznal spoustu lidí, kteří mě pořád hladili a říkali mi, že jsem medvídek. Akorát jeden pán v modré uniformě mě asi nebude mít rád, protože jsem si protáhl pacičky zrovna, když kolem mě procházel a on tak (prý kvůli mně, nevím proč) zakopl o sedačku a udělal si modřinu.

Ale konečně jsme dojeli a vystoupili z vlaku. Pak mě čekala ještě dlouhá cesta pěšky, kterou jsem patřičně prostávkoval. Když už jsem si myslel, že mám nejhorší za sebou, vylekal mě velký pes, před který mě musela moje nová panička ochránit. Ale vše dobře dopadlo a já konečně byl „doma“. Aspoň tak to říkali všichni kolem. Mě to ale příliš nezajímalo. Trochu jsem si pohrál s paničkou, vzal si večeři a pak znavený usnul.

Poslední komentáře
23.07.2009 20:54:15: teda, závidím smiley Mám štěňátko chodského psa (zatim byl u nás 4 noci) a pokaždý brečel smiley...
24.11.2008 20:32:22: Div mně slza neukáplasmiley${1}... Škoda jen že deníček nepokračuje dál.